Затверджено нове Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань

13 листопада 2014 55
Цього року востаннє інвентаризація проводитиметься суб’єктами господарювання на підставі Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 № 69

Мінфін затвердив Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань від 02.09.2014 № 879 (далі — Положення № 879), яке набере чинності з 01.01.2015. Тобто в цьому році востаннє проведення інвентаризації здійснюватиметься суб’єктами господарювання на підставі Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 № 69.

Положення № 879 чітко структуризовано та складається з чотирьох розділів, кожен з яких присвячений окремим питанням проведення інвентаризації, а саме:

  • загальні положення;
  • організація та основні правила проведення інвентаризації;
  • порядок інвентаризації активів та зобов’язань;
  • перевірка та оформлення результатів інвентаризації.

Загальний порядок, та умови проведення інвентаризації суб’єктами господарювання, створення інвентаризаційних комісій та відповідальність керівника за організацію проведення інвентаризації залишились незмінними.

Звернути особливу увагу необхідно на розділ ІІІ Положення № 879, який складається з восьми пунктів, у яких визначено порядок інвентаризації різних видів активів та зобов’язань.

Варто також зазначити, що Положення № 879 не містить додатків, а в пункті 14 розділу ІІ зазначено, що інвентаризаційні описи, акти інвентаризації, звіряльні відомості оформлюються відповідно до вимог, установлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, для первинних документів з урахуванням обов’язкових реквізитів та вимог, передбачених Положенням № 879. Матеріали інвентаризації можуть бути заповнені як рукописним способом, так і за допомогою електронних засобів обробки інформації. Бюджетні установи відомості про результати проведених інвентаризацій оформляють за формами, визначеними законодавством.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль