Податкова знижка за продажу об’єкту іпотеки

19 листопада 2014 20
Платник податку на доходи фізичних осіб у випадках, передбачених Податковим кодексом України, має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року

Платник податку на доходи фізичних осіб у випадках, передбачених Податковим кодексом України (ПК), має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Зокрема, платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, який він отримав у національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Підставою для отримання знижки є дотримання умов, передбачених пунктом 175.1 ПК. Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання. Зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно зі статтею 175 ПК, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

Однак, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа втрачає право на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Такі норми визначено статтями 166 та 175 ПК.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль