Головбух

Зарплата працівникам, які проходять військову службу, враховується у складі витрат залежно від того, де використовувалась праця таких фізосіб

  • 25 листопада 2014
  • 21
  • Середній бал: 0 із 5

Суми виплаченої середньої заробітної плати робітникам, які перебувають у трудових відносинах з платником податку і проходять військову службу за призовом під час мобілізації, а також нарахований на такі суми єдиний внесок, враховуються у складі витрат залежно від того, де використовувалась праця таких фізичних осіб

Чи враховується при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток та у складі яких витрат виплата середньої заробітної плати працівникам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку та призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, а також нарахованого на такі суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до частини другої статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 \ № 2232-XII зі змінами та доповненнями та статті 119 Кодексу законів про працю України, за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада) і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Облік токенів: скачати проведення

Пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464) визначено, що базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з частиною сьомою статті 7 Закону № 2464, не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Проте в додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України» до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII компенсаційних виплат у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з бюджету не передбачено та на сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат з бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 142.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають, зокрема, нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень.

Оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час, відноситься до фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час (п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 № 5).

До складу витрат платника податку відносяться також суми єдиного внеску, у розмірах і порядку, встановлених законом (п. 143.1 ПК).

Оскільки відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, суми виплаченої середньої заробітної плати робітникам, які перебувають у трудових відносинах з платником податку і проходять військову службу за призовом під час мобілізації, а також нарахований на такі суми єдиний внесок, враховуються у складі витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток в залежності від того, де використовувалась праця таких фізичних осіб (у складі витрат, що формують собівартість реалізованих товарів (робіт, послуг), адміністративних витрат або витрат на збут).

Водночас у разі отримання відшкодування таких виплат з Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, сума такого відшкодування враховується у складі інших доходів платника в момент їх фактичного отримання (пп. 137.2.2 ПК).

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини