Робоча ситуація дня: Визначаємо вік автомобіля

21 січня 2016 73
Підприємство має на балансі автомобіль Мерседес вартістю більше 750 мінімальних зарплат, який було придбано 11.08.2011. Чи підпадає цей автомобіль під об’єкт оподаткування транспортним податком у 2016 році, якщо в технічному паспорті зазначена дата випуску — 2011, а згідно з митною декларацією автомобіль перетнув митний кордон 21.02.2011? Якщо так, за який період сплачувати податок?

ПРОБЛЕМА

Підприємство має на балансі автомобіль Мерседес вартістю більше 750 мінімальних зарплат, який було придбано 11.08.2011. Чи підпадає цей автомобіль під об’єкт оподаткування транспортним податком у 2016 році, якщо в технічному паспорті зазначена дата випуску — 2011, а згідно з митною декларацією автомобіль перетнув митний кордон 21.02.2011? Якщо так, за який період сплачувати податок?

РІШЕННЯ

Загальні правила оподаткування транспортним податком викладені у статті 267 Податкового кодексу України (ПК).

Для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком підпункт 267.2.1 ПК висуває дві основні вимоги:

  • з року випуску легкового автомобіля минуло не більше п’яти років (включно);
  • середньоринкова вартість легкового автомобіля становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг чи досягне п’яти років (п. 267.6.7 ПК).

Про вирішення питання сплати транспортного податку у випадку відсутності достовірної інформації про місяць та рік випуску авто читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль