Головбух

Розглядаємо питання електронного адміністрування ПДВ

  • 27 листопада 2014
  • 31
  • Середній бал: 0 із 5

Для започаткування електронного адміністрування ПДВ платникам необхідно перерахувати певну суму коштів з поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ

Постановою КМУ «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» від 16.10.2014 № 569 затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ та встановлено, що рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ будуть відкриватися в Державній казначейській службі в такій послідовності:

  • Державна фіскальна служба до 15 грудня 2014 року передасть Державній казначейській службі реєстри платників ПДВ;

Облік токенів: скачати проведення

  • Державне казначейство до 25 грудня 2014 року автоматично на безоплатній основі відкриє електронні рахунки всім зареєстрованим платникам ПДВ згідно із реєстрами;
  • операції з використанням електронного рахунку будуть здійснюватися з 1 січня 2015 року;
  • податкові накладні з 1 січня 2015 року в паперовому вигляді не будуть виписуватися. Податкові накладні та розрахунки коригування до них будуть оформлятися лише в електронній формі;
  • в Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 січня 2015 року слід реєструвати всі податкові накладні та розрахунки коригування до них без винятку;
  • в Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 січня 2015 року можна буде зареєструвати податкову накладну та розрахунок коригування до неї лише за наявності на електронному рахунку платника зарезервованої суми ПДВ під цю накладну чи розрахунок.

Отже, для започаткування електронного адміністрування ПДВ платникам необхідно перерахувати певну суму коштів з поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Суму ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначатиме Державна фіскальна служба, а для платника податку система електронного адміністрування ПДВ передбачає можливість отримувати інформацію про стан свого рахунку в такій системі та рух коштів на ньому, а також суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ДФС на підставі поданих декларацій складає реєстр, у якому зазначаються назва або прізвище, ім’я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб — підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та сума податку за звітний період, що підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок. Реєстр не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку сплати податкових зобов’язань надсилається до ДКС.

На підставі таких реєстрів ДКС не пізніше останнього дня строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов’язань, сплачує з електронних рахунків платників їх податкові зобов’язання з ПДВ до бюджету (чи суми на спеціальний рахунок сільгоспвиробника-спецрежимника).

У разі недостатності коштів на електронному рахунку для сплати зобов’язань платник податку перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунку.

Податкові зобов’язання, визначені документальними перевірками чи в зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку, та штрафні санкції й пеня будуть сплачуватись платником податку лише з поточного рахунку.

Розрахунок коригування до податкової накладної, що передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів постачальнику, складатиметься постачальником, а в Єдиному реєстрі податкових накладних реєструватиметься покупцем (отримувачем).

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини