Робоча ситуація дня: Коригування податкових зобов’язань з ПДВ за отриманим авансом

27 листопада 2014 15
Підприємство-продавець отримало аванс у сумі 50% від вартості товарів. За правилом першої події виписано податкову накладну. Однак перед відвантаженням товарів підприємство уклало додаткову угоду з покупцем, за якою збільшило ціну одиниці товару. Як коригувати зміну кількісних та вартісних показників податкової накладної, складеної на суму отриманого авансу?

Підприємство-продавець отримало аванс у сумі 50% від вартості товарів. За правилом першої події виписано податкову накладну. Однак перед відвантаженням товарів підприємство уклало додаткову угоду з покупцем, за якою збільшило ціну одиниці товару. Як коригувати зміну кількісних та вартісних показників податкової накладної, складеної на суму отриманого авансу?

Порядок коригування податкових зобов’язань та кредиту з ПДВ передбачений статтею 192 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та кредиту постачальника та отримувача коригують (п. 192.1 ПК).

Про коригування зміни кількісних та вартісних показників податкової накладної, складеної на суму отриманого авансу, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль