Головбух

Чи підлягає поверненню сума ЄСВ, сплачена протягом дії АТО

  • 28 листопада 2014
  • 42
  • Середній бал: 0 із 5

Не підлягають поверненню суми ЄСВ, сплачені з 14.04.2014 протягом дії АТО, платниками, які в повному обсязі нарахували, обчислили і сплатили ЄСВ на нараховану заробітну плату

Чи підлягають поверненню або зараховуються в рахунок майбутніх платежів суми єдиного внеску, сплачені з 14.04.2014 протягом дії АТО, платниками, які перебувають на території населених пунктів, де проводилася ця операція?

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI  із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

Облік токенів: скачати проведення

Абзацом другим частини восьмої статті 9 Закону № 2464 визначено, що роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з контролюючим органом за платником визнана переплата ЄСВ, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй.

Відповідно до пункту 93 частини другої розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464, платники, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, де проводилася антитерористична операція (АТО), розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника ЄСВ, яка подається ним до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053-р. Однак слід зауважити, що дію зазначеного розпорядження зупинено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 1079-р.

Пунктом 4 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09 2013 № 450 (далі — Порядок № 450), передбачено повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, безпідставно стягнених сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів на відповідний рахунок контролюючого органу, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719.

Повернення коштів у випадках, передбачених пунктом 4 Порядку № 450 (окрім випадку надходження до контролюючого органу рішення суду про визнання безпідставним стягнення ним з юридичних і фізичних осіб сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій), здійснюється виключно на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів, яка подається в довільній формі до контролюючого органу. До заяви платник обов’язково додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), який підтверджує сплату коштів на рахунок відповідного контролюючого органу (п. 5 Порядку № 450).

Суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку й у строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 13 ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з пунктом 4 Порядку № 450, до сум помилково сплачених коштів не включаються суми авансових платежів, сплачені відповідно до абзацу 2 частини восьмої статті 9 Закону № 2464.

При цьому нарахований, обчислений та сплачений ЄСВ на нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) не є надміру або помилково сплаченими коштами.

Отже, не підлягають поверненню суми ЄСВ, сплачені з 14.04.2014 протягом дії АТО, платниками, які в повному обсязі нарахували, обчислили і сплатили ЄСВ на нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення). У рахунок майбутніх платежів зазначені суми ЄСВ не зараховуються, оскільки вони не є сумами помилково сплачених коштів.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини