Питання оподаткування ПДФО суми наданої позики, списаної юрособою в зв’язку зі смертю фізособи-боржника, розглянули під час «гарячої лінії»

1 грудня 2014 34
Днями в ДПІ у Святошинському районі відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Із громадянами та платниками податків спілкувалася начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у Святошинському районі Олена Дяченко. Діалог був присвячений темі «Податок на доходи фізичних осіб в межах податкового законодавства»

Як оподатковується ПДФО сума наданої фізичній особі позики, списаної юридичною особою в зв’язку зі смертю фізичної особи — боржника?

Згідно з пунктом 162.3 Податкового кодексу України (ПК), у разі смерті платника податку або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім або втрати ним статусу резидента (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з ПК) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього, останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення чи втрата ним статусу резидента. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.

При цьому слід зазначити, що згідно з пунктом 99.1 ПК, грошові зобов’язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Отже, у разі списання юридичною особою заборгованості з позики у зв’язку зі смертю фізичної особи — боржника, податок на доходи фізичних осіб на суму отриманих доходів нараховується на загальних підставах та перераховується податковим агентом з нарахованих на його користь доходів. У разі відсутності нарахованих доходів на користь такого платника податків або спадкоємців нарахований податок на доходи фізичних осіб сплаті не підлягає.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль