Головбух

У якій податковій декларації з ПДВ відображаються операції суб’єкта спеціального режиму оподаткування з продажу незавершеного виробництва

  • 1 грудня 2014
  • 24

Податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають у суб’єкта спеціального режиму оподаткування за операціями з продажу незавершеного виробництва, відображаються в загальній податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом

У якій податковій декларації з ПДВ відображаються операції суб’єкта спеціального режиму оподаткування з продажу незавершеного виробництва (поля, засіяного чи засадженого рослинами) та чи підлягає коригуванню податковий кредит, сформований за такими операціями?

Відповідно до пункту 209.6 Податкового кодексу України (ПК), сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Облік токенів: скачати проведення

Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку, відповідно до пункту 209.17 ПК, поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку — суб’єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником (п. 209.7 ПК).

Згідно із пунктом 6 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МДЗ України від 13.11.2013 № 678, який зареєстровано в Мін’юсті України 11.12.2013 за № 2094/24626 (далі — Порядок № 678), платники податку, які згідно зі статтею 209 ПК застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110 подають податкову декларацію з позначкою «0121», «0122», «0123» (далі — декларація 0121–0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 ПК.

Відповідно до пункту 3 розділу V Порядку № 678, у рядку 1 декларації 0121–0123 вказуються виключно операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених (наданих) сільськогосподарських товарів/послуг на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах.

Отже, податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають у суб’єкта спеціального режиму оподаткування за операціями з продажу незавершеного виробництва (поля, засіяного чи засадженого рослинами тощо), відображаються в загальній податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

При цьому податковий кредит за такими операціями підлягає перенесенню в декларацію 0110, якщо його було відображено в декларації 0121–0123.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини