Платники єдиного податку можуть надавати послуги інтернет-зв’язку, телебачення та здійснювати кур’єрську діяльність

1 грудня 2014 20
Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до інтернету не входить до переліку видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня

Фізичні особи — підприємці, які здійснюють кур’єрську діяльність та надають послуги інтернет-зв’язку, можуть бути платниками єдиного податку.

Фізичні особи — підприємці, які надають послуги телебачення, повинні мати відповідні ліцензії і не можуть бути платниками єдиного податку.  

Відповідно до підпункту 8 підпункту 291.5.1 Податкового кодексу України, не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню).  

Отже, фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з надання кур’єрських послуг, можуть бути платниками єдиного податку.  

Згідно з Законом України «Про телебачення і радіомовлення» від 21.12.1993 № 3759 (далі — Закон № 3759),  телебачення — це виробництво аудіовізуальних програм та передач або комплектування (пакетування) придбаних аудіовізуальних програм та передач і їх поширення незалежно від технічних засобів розповсюдження. Відповідно до Закону № 3759,  мовлення підлягає ліцензуванню.

Отже, діяльність у сфері телебачення здійснюється на підставі ліцензії на мовлення і відповідно не може здійснюватися платниками єдиного податку.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 № 1280-IV (далі — Закон № 1280), інтернет — це всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами.

Відповідно до пункту 1 статті 42 Закону № 1280, діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів. Частиною 7 статті 42 Закону № 1280 визначений вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню.

Термін «послуга інтернет-зв’язку» законодавством не визначено, водночас Правилами надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженими постановою КМУ від 11.04.2012 № 295, встановлено, що послуга з доступу до інтернету — це забезпечення можливості з’єднання кінцевого обладнання споживача з інтернетом.

Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до інтернету не входить до переліку видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, визначеному частиною7 статті 42 Закону № 1280, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль