Головбух

Вартість вугілля, виданого фізособі за визначеним Кабміном переліком професій, оподатковується військовим збором

  • 2 грудня 2014
  • 47
  • Середній бал: 0 із 5

Вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих фізичній особі в обсягах, що визначаються нормами колективного договору та за переліком професій, визначених Кабінетом Міністрів України, є складовою заробітної плати таких працівників і оподатковується військовим збором на загальних підставах

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих ФО в обсягах та за переліком професій, що встановлені Кабінетом Міністрів України?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Облік токенів: скачати проведення

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати: основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати.

До інших заохочувальних і компенсаційних виплат належать, зокрема, інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частиною першою статті 91 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачено, що підприємства в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників. Однією з таких пільг є безоплатне надання працівникам вугілля та вугільних брикетів.

Згідно з пунктом 2 статті 43 Гірничого закону України від 06.10.1999 № 1127-XIV зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 1127), форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат працівникам гірничих підприємств установлюються в колективному договорі з дотриманням умов, розмірів і норм, передбачених законодавством, генеральною та галузевою угодами.

Пунктом 7 статті 43 Закону № 1127 визначено категорії осіб, яким підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором.

Відповідно до зазначеного пункту, право на отримання безоплатного вугілля у розмірі, встановленому колективним договором підприємства, має працівник, який безпосередньо займається видобутком, переробкою вугілля та інші категорії громадян, які відповідають вимогам статті 43 Закону № 1127 або працівник вуглебудівного підприємства.

Перелік професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля, затверджений постановою КМУ від 17.03.2011 № 303.

Отже, вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих фізичній особі в обсягах, що визначаються нормами колективного договору та за переліком професій, визначених Кабінетом Міністрів України, є складовою заробітної плати таких працівників і оподатковується військовим збором на загальних підставах.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини