Вартість вугілля, виданого фізособі за визначеним Кабміном переліком професій, оподатковується військовим збором

2 грудня 2014 41
Вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих фізичній особі в обсягах, що визначаються нормами колективного договору та за переліком професій, визначених Кабінетом Міністрів України, є складовою заробітної плати таких працівників і оподатковується військовим збором на загальних підставах

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих ФО в обсягах та за переліком професій, що встановлені Кабінетом Міністрів України?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати: основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати.

До інших заохочувальних і компенсаційних виплат належать, зокрема, інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частиною першою статті 91 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачено, що підприємства в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників. Однією з таких пільг є безоплатне надання працівникам вугілля та вугільних брикетів.

Згідно з пунктом 2 статті 43 Гірничого закону України від 06.10.1999 № 1127-XIV зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 1127), форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат працівникам гірничих підприємств установлюються в колективному договорі з дотриманням умов, розмірів і норм, передбачених законодавством, генеральною та галузевою угодами.

Пунктом 7 статті 43 Закону № 1127 визначено категорії осіб, яким підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором.

Відповідно до зазначеного пункту, право на отримання безоплатного вугілля у розмірі, встановленому колективним договором підприємства, має працівник, який безпосередньо займається видобутком, переробкою вугілля та інші категорії громадян, які відповідають вимогам статті 43 Закону № 1127 або працівник вуглебудівного підприємства.

Перелік професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля, затверджений постановою КМУ від 17.03.2011 № 303.

Отже, вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих фізичній особі в обсягах, що визначаються нормами колективного договору та за переліком професій, визначених Кабінетом Міністрів України, є складовою заробітної плати таких працівників і оподатковується військовим збором на загальних підставах.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль