Регулювання НБУ ліквідності банків та застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства

2 грудня 2014 32
НБУ не накладатиме штраф за порушення економічних нормативів на банки, віднесені до категорії проблемних

Викладено у новій редакції пункт 1.4 розділу VI Положення про регулювання НБУ ліквідності банків України, затвердженого постановою Правління НБУ від 30.04.2009 № 259.

Нова редакція цього пункту дає право продажу предмета застави (операції) та/або переведення його за справедливою вартістю у власність НБУ, якщо немає (недостатньо) коштів на кореспондентському рахунку банку.

НБУ може здійснювати заходи щодо задоволення в повному обсязі своїх вимог за операціями з регулювання ліквідності відповідно до укладених договорів і вимог законодавства України здійснювати списання коштів із дня виникнення простроченої заборгованості банку (раніше можна було здійснювати такі заходи лише через 10 робочих днів із дня виникнення простроченої заборгованості).

НБУ не виключає можливості безспірного списання коштів із банківських рахунків до повного погашення всієї заборгованості банку при здійсненні операцій регулювання його ліквідності.

Крім того, НБУ не буде застосовувати до банку, віднесеного до категорії проблемних, заходи впливу у вигляді накладення штрафу за порушення економічних нормативів та/або лімітів загальної (довгої, короткої) валютної позиції, та/або порядку формування та зберігання обов’язкових резервів (новий абзац пп. «г» п. 9.25. Положення про застосування НБУ заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління НБУ від 17.08.2012 № 346).


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль