Дію обмежень на валютному ринку продовжено

2 грудня 2014 21
Нацбанк продовжив дію низки обмежувальних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках України

Нацбанк продовжив дію низки обмежувальних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках України.

Так ще на три місяці збережено обов’язок розрахунку за експортними та імпортними операціями товарів протягом 90 днів та обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України (МБВРУ) 75% надходжень інвалюти від експорту.

Також продовжено дію таких обмежень:

  • готівкову інвалюту одній особі за один операційний день продаватимуть у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 грн. в межах однієї банківської установи;
  • банки видають готівку в гривнях через каси та банкомати до 150 000 грн. на добу на одного клієнта;
  • банки видають кошти в інвалюті або банківських металів з поточних чи депозитних рахунків у межах 15000 грн. на добу в еквіваленті.

Серед нововведень відзначимо, що відтепер не підлягатиме обов’язковому продажу на МБВРУ інвалюта, що надійшла як благодійна допомога на користь її набувачів.

Водночас банкам дозволено випуск іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих як у національній, так і в іноземних валютах, зі строком їх обігу не менше 6 місяців. Їх погашення здійснюватиметься без обмеження сум після настання терміну сертифікату.

Також дозволено проводити операції в інвалюті на підставі індивідуальних ліцензій НБУ на переказування за межі України інвалюти резидентом-гарантом (поручителем) у межах забезпечених гарантією (порукою) зобов’язань за кредитом, наданим міжнародною фінансовою організацією або іноземним експортно-кредитним агентством.

Нагадаємо, що раніше обмежувальні заходи на грошово-кредитному та валютному ринках України були затверджені постановами НБУ від 29.08.2014 № 540 та від 20.11.2014 № 734.

Постанова набирає чинності з 03.12.2014 і діє до 03.03.2015 включно.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль