Чи проводиться документальна позапланова перевірка у період та в зоні АТО при знятті з обліку фізособи-підприємця

3 грудня 2014 20
За обставин, визначених Податковим кодексом України для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи — підприємця, керівник контролюючого органу приймає рішення щодо необхідності її проведення

Чи проводиться документальна позапланова перевірка у період АТО при знятті з обліку в контролюючих органах ФОП, місцем проживання якої є територія проведення АТО?

Згідно з підпунктом 78.1.7 Податкового кодексу України (ПК), обставиною, наявність якої надаватиме контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, подання заяви про зняття з обліку платника податків.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VII, органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII  (далі — Закон № 719) встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня–грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

У зв’язку із запровадженням статті 31 Закону № 719 постановою КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 № 408 встановлено перелік державних органів, які можуть проводити перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців лише з наданням дозволу Кабінету Міністрів України, в якому відсутні органи Державної фіскальної служби України.

Отже, у разі наявності обставин, визначених ПК для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи — підприємця (у тому числі й у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, наявності інформації про заниження або завищення суми її зобов’язання, про порушення вимог законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи тощо), керівник контролюючого органу приймає рішення щодо необхідності її проведення.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль