ВГСУ роз’яснив, як вирішувати спори за кредитними договорами

3 грудня 2014 35
ВГСУ роз’яснив господарським судам, як застосовувати норми законодавства при вирішенні судових справ, пов’язаних із кредитними договорами

ВГСУ роз’яснив господарським судам, як застосовувати норми законодавства при вирішенні судових справ, пов’язаних із кредитними договорами. Наведемо окремі висновки ВГСУ.

По-перше, господарські суди не мають продовжувати розгляд справ, за якими буде встановлено, що фінансова установа уклала кредитний договір з фізичною особою до того, як така особа набула статусу суб’єкта підприємницької діяльності.

По-друге, зміна економічної ситуації та коливання курсу іноземної валюти щодо гривні є комерційними ризиками сторін договору, які не можуть бути підставами для зміни чи розірвання кредитного договору. Адже це не є суттєвою зміною обставин у розумінні статті 652 Цивільного кодексу України (ЦК).

По-третє, у разі прострочення повернення чергової частини позики позикодавець вправі вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, що належать йому відповідно до статті 1048 ЦК. Таке дострокове повернення кредиту не має ознак одностороннього припинення договірних зобов’язань та є належним способом захисту порушеного права.

По-четверте, недотримання вимог нормативних актів щодо реєстрації застави не може бути підставою для визнання відповідного договору недійсним. У такому разі заставодержатель незареєстрованої застави позбавлений права вимагати задоволення його вимог за рахунок заставленого майна. У тому числі й права звернення стягнення на це майно переважно перед іншими заставодержателями одного й того ж рухомого майна, зареєстрованого в реєстрі.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль