Платники отримали відповіді на свої запитання щодо адміністрування акцизного податку

5 грудня 2014 22
Під час гарячої телефонної лінії на тему «Адміністрування акцизного податку» начальник відділу комунікацій ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Наталія Кирпа відповідала на запитання громадян

Протягом якого періоду можна використовувати акцизні марки попереднього зразка, що є закупленими?

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуватимуться у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Які зміни по акцизному податку передбачено пакетом антикризових законів?

Пакетом антикризового законодавства передбачено поетапні зміни. Зокрема, Законом України від 30. 07.14 № 1621 передбачено такі зміни:

  • з 03.08.14 набули зміни, згідно з якими тимчасово до 01.01.15 до підакцизних товарів віднесено паливо моторне альтернативне за кодом УКТ ЗЕД 3824909710;
  • з 01.09.14 на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну підвищено специфічну ставку акцизного податку (на 5%), при цьому адвалорна ставка податку залишилась незмінною (12%) (ст. 215 Податкового кодексу України; ПК). Мінімальне акцизне податкове зобов’язання зі сплати акцизного податку на сигарети без фільтра (цигарки) та сигарети з фільтром також підвищено на 5%;
  • з 01.11.14 встановлено, що маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5% об’ємних одиниць не здійснюється.

Чи передбачено зміни штрафних санкцій та з якого періоду вони набирають чинності згідно з прийнятим пакетом антикризових законів?

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» від 12.08.2014 № 1638-VII, штрафи збільшено суттєво.

Так, у десять разів виросла сума мінімального покарання у разі виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (із 8500 грн. до 85000 грн.), оптової (включаючи імпорт та експорт), роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензій (із 1700 грн. до 17000 грн.), роздрібної торгівлі алкогольними напоями через РРО не внесений до ліцензії (із 1000 грн. до 10000 грн.), зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів не внесених до Єдиного реєстру (із 1700 грн. до 17000 грн.), роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін (із 1000 грн. до 10000 грн.), неподання або несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (було1700 грн.).

Вдвічі виросло покарання за оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином з 5000 грн. до 10000 грн.

Виробництво, зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку каратиметься не менше ніж на 17000 грн. (було 8500 грн.).

Такі штрафи почнуть застосовуватися з 4 березня 2015 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль