Головбух

Чи обов’язково платникам єдиного податку реєструватися платниками ПДВ при перевищенні обсягів постачання товарів

  • 8 грудня 2014
  • 18
  • Середній бал: 0 із 5

Не зареєстровані платниками ПДВ платники ЄП першої – четвертої групи, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, можуть перейти на застосування ставки єдиного податку, що встановлена для інших груп

Чи підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ платники єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплату ПДВ, при перевищенні обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців 1 000 000 грн. з 01.01.2015?

Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регламентується розділом XIV Податкового кодексу України (ПК).

Облік токенів: скачати проведення

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на шість груп платників єдиного податку (далі — платники ЄП). Для платників ЄП першої і другої груп встановлюються фіксовані ставки (від розміру мінімальної заробітної плати), а для третьої – шостої груп — відсоткові ставки (від доходу та в залежності від сплати ПДВ). Ставками єдиного податку, що не передбачають сплати ПДВ, є ставки єдиного податку, визначені для третьої і четвертої груп у розмірі 5%, а для п’ятої і шостої груп — у розмірі 7%.

Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує встановлену статтею 181 розділу V ПК суму (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V ПК, крім особи, яка є платником ЄП.

Відповідно до підпункту 14.1.139 розділу V ПК, для цілей розділу V ПК під визначення поняття «особа» підпадають юридичні особи та фізичні особи — підприємці, крім платників єдиного податку. Із числа платників єдиного податку згідно із нормою під таке визначення підпадає юридична або фізична особа — підприємець, яка:

  • або є платником ЄП за ставкою, що передбачає сплату ПДВ;
  • або є платником ЄП за ставкою, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПК порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ.

Отже, платники ЄП за ставкою, що не передбачає сплати ПДВ, не підлягають обов’язковій реєстрації платником ПДВ у разі перевищення граничної суми обсягів оподатковуваних операцій протягом останніх 12 календарних місяців, встановленої статтею 181 ПК.

Не зареєстровані платниками ПДВ платники ЄП першої – четвертої групи, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, визначений для відповідної групи платників у пункті 291.4 розділу XIV ПК, можуть перейти на застосування ставки єдиного податку, що встановлена для інших груп і передбачає сплату ПДВ, шляхом реєстрації платником ПДВ з урахуванням особливостей, передбачених пунктом 293.8 розділу XIV ПК.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини