Чи обов’язково платникам єдиного податку реєструватися платниками ПДВ при перевищенні обсягів постачання товарів

8 грудня 2014 18
Не зареєстровані платниками ПДВ платники ЄП першої – четвертої групи, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, можуть перейти на застосування ставки єдиного податку, що встановлена для інших груп

Чи підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ платники єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплату ПДВ, при перевищенні обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців 1 000 000 грн. з 01.01.2015?

Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регламентується розділом XIV Податкового кодексу України (ПК).

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на шість груп платників єдиного податку (далі — платники ЄП). Для платників ЄП першої і другої груп встановлюються фіксовані ставки (від розміру мінімальної заробітної плати), а для третьої – шостої груп — відсоткові ставки (від доходу та в залежності від сплати ПДВ). Ставками єдиного податку, що не передбачають сплати ПДВ, є ставки єдиного податку, визначені для третьої і четвертої груп у розмірі 5%, а для п’ятої і шостої груп — у розмірі 7%.

Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує встановлену статтею 181 розділу V ПК суму (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V ПК, крім особи, яка є платником ЄП.

Відповідно до підпункту 14.1.139 розділу V ПК, для цілей розділу V ПК під визначення поняття «особа» підпадають юридичні особи та фізичні особи — підприємці, крім платників єдиного податку. Із числа платників єдиного податку згідно із нормою під таке визначення підпадає юридична або фізична особа — підприємець, яка:

  • або є платником ЄП за ставкою, що передбачає сплату ПДВ;
  • або є платником ЄП за ставкою, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПК порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ.

Отже, платники ЄП за ставкою, що не передбачає сплати ПДВ, не підлягають обов’язковій реєстрації платником ПДВ у разі перевищення граничної суми обсягів оподатковуваних операцій протягом останніх 12 календарних місяців, встановленої статтею 181 ПК.

Не зареєстровані платниками ПДВ платники ЄП першої – четвертої групи, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, визначений для відповідної групи платників у пункті 291.4 розділу XIV ПК, можуть перейти на застосування ставки єдиного податку, що встановлена для інших груп і передбачає сплату ПДВ, шляхом реєстрації платником ПДВ з урахуванням особливостей, передбачених пунктом 293.8 розділу XIV ПК.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль