Головбух

Особи, що перебувають на обліку в контролюючих органах на території проведення АТО, не звільняються від сплати ЄСВ

  • 10 грудня 2014
  • 14

Особа, яка перебуває на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО, не звільняється від сплати ЄСВ та подання звітності щодо ЄСВ, якщо вона бере участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Чи звільняються від сплати ЄСВ та подання звітності особи, які беруть участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО?

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) — це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Облік токенів: скачати проведення

Частиною 1 статті 10 Закону № 2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Згідно з частиною 4 статті 10 Закону № 2464, у договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, строк дії договору, порядок сплати ЄСВ та рахунки, на які він має сплачуватися, права та обов’язки сторін, інші умови за згодою сторін або передбачені типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Тобто особа, яка перебуває на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО, не звільняється від сплати ЄСВ та подання звітності щодо ЄСВ, якщо вона бере участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

При цьому слід врахувати, що особа, яка уклала договір про добровільну сплату ЄСВ, але не сплатила (не перерахувала) ЄСВ (у тому числі не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску), втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений у договорі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини