Реорганізація шляхом виділення не тягне за собою розподілу грошових зобов’язань чи податкового боргу

10 грудня 2014 40
ВАСУ зауважив, що реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків не тягне за собою розподілу грошових зобов’язань між таким платником та особами, утвореними у процесі реорганізації

ВАСУ не погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій про задоволення позовних приватного підприємства щодо визнання недійсною та скасування податкової вимоги.

Зокрема, задовольняючи позов, суди попередніх інстанцій прийшли до висновку щодо відсутності порушень позивачем вимог податкового законодавства у зв’язку із його реорганізацією шляхом виділення та визначення обсягів правонаступництва в частині податкових зобов’язань та податкового боргу згідно з розподільчим балансом.

У свою чергу ВАСУ зауважив, що реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини його майна до статутного фонду іншого платника податків без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу грошових зобов’язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, утвореними у процесі його реорганізації. Так само це не тягне і встановлення солідарної відповідальності платника та його правонаступників за порушення податкового законодавства.

Винятком є випадки, коли за висновками податкового органу така реорганізація може призвести до неналежного погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платником податків, який реорганізується.

При цьому ВАСУ нагадав, що рішення про застосування солідарної або розподільної відповідальності за порушення податкового законодавства може бути прийняте податковим органом у разі, коли майно платника податків, що реорганізується, перебуває у податковій заставі на момент прийняття рішення про таку реорганізацію.

За таких обставин посилання на наявність розподільчого балансу в результаті реорганізації платника податків, який має податковий борг, шляхом виділення є безпідставним.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль