За яких умов звільняються від оподаткування ПДВ операції з переведення матеріальних активів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України

11 грудня 2014 18
Якщо основні засоби, ввезені з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, будуть відчужені без введення їх в експлуатацію, платник податку, який здійснив постачання таких основних засобів, має нарахувати пеню в розмірі 120% річних облікової ставки Нацбанку

За яких умов звільняються від оподаткування ПДВ операції з переведення (евакуації) матеріальних активів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України?

Згідно із підпунктом «б» пункту 15.1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» від 12.08.2014 № 1636-VII  (далі — Закон № 1636) надається звільнення від будь-якого оподаткування (у тому числі згідно зі ст. 271 Митного кодексу України; МК) основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, та вивозяться для подальшого використання у господарській діяльності, за умови, що такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 01.01.2014 у вільному обігу на території України.

При переведенні (евакуації) з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України матеріальних активів для підтвердження права на застосування пільгового режиму оподаткування, визначеного підпунктом «б» пункту 15.1 Закону № 1636, платник може подати до митного органу документи, які підтверджують перебування таких запасів та матеріальних активів на балансі платника станом на 01.01.2014.

Такими документами можуть бути:

  • податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2013 рік (додаток АМ до декларації);
  • баланс підприємства (інша фінансова звітність) станом на 01.01.2014, у якому відображена інформація про наявні необоротні активи;
  • інвентаризаційна відомість, складена за результатами проведення інвентаризації необоротних активів станом на 01.01.2014;
  • для основних засобів, ввезених на митну територію України та випущених для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, — митна декларація, оформлена до 01.01.2014 за правилами, встановленими МК;
  • первинні документи, що підтверджують придбання (створення, виробництво) основних засобів до 01.01.2014.

Основні засоби, переведені (евакуйовані) з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, можуть бути відчуженими до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на іншій території України чи протягом 12 місяців після такого введення в експлуатацію за умови сплати податків, зборів згідно зі статтею 30 Податкового кодексу України (ПК).

Тобто встановлена підпунктом «б» пункту 15.1 Закону № 1636 умова надання податкової пільги визначає цільове призначення для основних засобів, ввезених на іншу територію України з території ВЕЗ «Крим», та встановлює обмеження щодо періоду їх відчуження.
Згідно з пунктом 30.8 ПК, податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України.

Отже, якщо основні засоби, ввезені з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, будуть відчужені без введення їх в експлуатацію або до завершення 12 місяців після такого введення в експлуатацію, платник податку, який здійснив постачання таких основних засобів, має, крім податкових зобов’язань, нарахувати пеню в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України за період з дати їх розмитнення до дати сплати нарахованих сум податку в бюджет.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль