Головбух

Суб’єкти господарювання, зареєстровані в Криму після 01.06.2014, не подають податкову звітність з ПДВ

  • 11 грудня 2014
  • 16
  • Середній бал: 0 із 5

Суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території ВЕЗ «Крим» і не перереєструвалися на іншу територію України, з 01.06.2014 втратили статус платників ПДВ, не мають права на складання податкових накладних та не подають податкову звітність з ПДВ

Чи мають право суб’єкти господарювання, які до 01.06.2014 не перереєструвалися з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, на складання податкових накладних та подання податкової звітності з ПДВ починаючи з 01.06.2014?

Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII  (далі — Закон № 1636), запроваджується вільна економічна зона «Крим» (ВЕЗ «Крим»), функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II «Перехідні положення» Закону № 1636.

Облік токенів: скачати проведення

Закон № 1636-VII опублікований 26.09.2014 у виданні «Голос України» № 184 (5934) та згідно з пунктом 1 розділу III «Прикінцеві положення» цього Закону набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, — з 27.09.2014.

Підпунктом 2 пункту 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1636 підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) доповнено пунктом 26, згідно з яким на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII норми ПК мають застосовуватися з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1636.

У межах ВЕЗ «Крим» створюється вільна митна зона (п. 3.2 Закону № 1636). Території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України (п. 2 ст. 9 Митного кодексу України).

Діяльність платників на території вільної економічної зони прирівнюється до діяльності нерезидентів за межами митної території України.

Для цілей застосування податкового та митного законодавства договори, укладені між суб’єктами господарювання із місцезнаходженням (місцем проживання) на території ВЕЗ «Крим» та іншими суб’єктами господарювання, є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (п. 6.5 Закону № 1636).

Будь-які податки, нараховані/сплачені на території ВЕЗ «Крим», не враховуються при визначенні податкових зобов’язань та витрат на іншій території України (пп. 6 п. 12.3 Закону № 1636).

Підпунктом 3 пункту 12.3 Закону № 1636 встановлено, що з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31.05.2014 мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Отже, суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території ВЕЗ «Крим» і не перереєструвалися на іншу територію України, з 01.06.2014 втратили статус платників ПДВ, не мають права на складання податкових накладних та не подають податкову звітність з ПДВ.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини