Робоча ситуація дня: Право податкової застави на майно, передане в заставу банку

25 січня 2016 44
Майно підприємства передане в заставу банку в рахунок забезпечення по кредиту. Чи може таке майно бути передане в податкову заставу?

ПРОБЛЕМА

Майно підприємства передане в заставу банку в рахунок забезпечення по кредиту. Чи може таке майно бути передане в податкову заставу?

РІШЕННЯ

Для відповіді на це запитання слід спочатку роз’яснити сутність і відмінність приватних та публічних правовідносин.

Публічні правовідносини виникають там, де йдеться про побудову та функціонування держави та її інститутів. Обов’язковим їх суб’єктом є держава з її публічними державними інтересами, у той час як приватні правовідносини стосуються інтересів окремих осіб. Держава ж втручається в приватні правовідносини лише тоді, коли вони порушуються однією зі сторін, а інша просить державні органи (наприклад, суд) повернути такі приватні правовідносини назад у легітимне русло. Наприклад, якщо за договором купівлі-продажу покупець, який отримав річ, відмовляється заплатити за неї обіцяну ним суму, продавець може звернутися до суду з проханням примусово стягнути борг. Коли в такі відносини втручається суд як державний орган, відносини набувають ознак публічних.

Інститут податкової застави відноситься до публічних правовідносин. Водночас застава, як спосіб забезпечення цивільно-правового (господарського) зобов’язання, є інститутом приватного права.

Більше читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль