Перераховуємо дохід в іноземній валюті при експорті товарів в частині їх вартості, що не була сплачена у попередніх звітних періодах

15 грудня 2014 31
Оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті здійснюється згідно з пунктом 153.1 Податкового кодексу України

Як перераховується дохід в іноземній валюті при експорті товарів (робіт, послуг) в частині їх вартості, що не була (була) сплачена у попередніх звітних періодах, якщо звітним (податковим) періодом є рік?

Відповідно до пункту 137.1 Податкового кодексу України (ПК), дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар.

Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

При цьому суми попередньої оплати (авансу), отримані від покупців у рахунок оплати вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг) або сплачені продавцям, на підставі підпунктів 136.1.1 та 139.1.3 ПК не включаються до складу доходів чи витрат звітного періоду.

Оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті здійснюється згідно з пунктом 153.1 ПК.

Зокрема, підпунктом 153.1.1 ПК встановлено, що доходи, отримані/нараховані платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів, виконанням робіт, наданням послуг, у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів згідно з цим розділом, а в частині раніше отриманої оплати за курсом, що діяв на дату її отримання.

Отже, доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів (виконанням робіт, наданням послуг), визначаються так:

  • у частині їхньої вартості, що не була сплачена у попередньому звітному році, — у національній валюті за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів. Тобто на дату переходу покупцеві права власності на товар (при реалізації товарів) або дату складання акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг (при реалізації робіт та послуг);
  • у частині раніше отриманої оплати (в попередніх звітних періодах) — за курсом, що діяв на дату її отримання. Тобто за фактом переходу права власності на товар чи підписання акта виконаних робіт (наданих послуг), але за офіційним курсом НБУ на дату отримання попередньої оплати.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль