Про вихід на роботу в «перенесені» дні

26 січня 2016 127
Роботодавець сам вирішує питання щодо перенесення робочих днів і всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватись за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи підприємства

Чи має працівник виходити на роботу в ті дні, на які перенесено робочі дні, якщо неробочі дні він перебував у відпустці або хворів?

Згідно з частиною четвертою статті 67 Кодексу законів про працю України (КЗпП) з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні в порядку та на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

За розпорядженням КМУ від 11.11.2015 № 1155-р у 2016 році робочі дні переносяться так:

  • з п’ятниці 8 січня — на суботу 16 січня;
  • з понеділка 7 березня — на суботу 12 березня;
  • з понеділка 27 червня — на суботу 2 липня.

Виняток становлять органи Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби, банків.

Відповідно до частини 5 статті 67 КЗпП власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації КМУ не пізніше ніж за два місяці повинен видати наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), якщо такий є.

Тобто роботодавець сам вирішує питання щодо перенесення робочих днів. Усі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватись за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи підприємства.

Наприклад, якщо на підприємстві, установі, організації за наказом роботодавця 8 січня було установлено вихідним днем, а 16 січня 2016 року — робочим, то працівники, які перебували в установлений наказом вихідний день у відпустках, мають працювати відповідно до встановленого графіка робочого часу, тобто 16 січня 2016 року для них має бути робочим днем. При цьому тривалість установленого робочого дня в суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.

На підставі наказу про перенесення робочих днів у табелі обліку використання робочого часу 8 січня має відмічатися як вихідний (для працівників, які перебували у відпустці, як відпустка), а 16 січня — як робочий день (проставляються години (дні) роботи).

Якщо працівник був відсутній на роботі в установлений робочий день без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул. Відсутність працівника на роботі в робочі дні з поважної причини має підтверджуватися відповідним документом (листок непрацездатності, наказ про надання відпустки тощо).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль