Головбух

Уряд ухвалив рішення дозволити імпорт електроенергії будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики

22 грудня 2014
14
Середній бал: 0 із 5

Для зменшення віялових відключень Уряд ухвалив рішення дозволити імпорт електроенергії будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту». Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 19 грудня.

Глава Уряду підкреслив, що за десять днів Міністерство енергетики та вугільної промисловості «так і не справилося з завданням зупинити віялові відключення».

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Він нагадав, що було прийнято рішення Уряду, яке давало право державній компанії «Укрінтеренерго» тимчасово закуповувати по імпорту електричну енергію з будь-яких сусідніх і суміжних країн. Проте вона так і не уклала угоди на придбання по імпорту електричної енергії.

У зв’язку з цим Уряд ухвалив рішення дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту: «Хто здатний привезти електроенергію за ціною, яка не вища ніж ціна української електричної енергії, — будь ласка. Енергетична система України забезпечить транспортування і постачання цієї електричної енергії».

Арсеній Яценюк пояснив причини, що призвели до віялових відключень. «У першу чергу — це заблоковане постачання вугілля, яке придбано в Росії, та вугілля, видобуте українськими державними шахтами, яке належить українській державі, і яке зараз знаходиться на територіях тимчасово підконтрольних російським терористам», — сказав він, додавши, що загалом на цих територіях накопичилося майже 3 млн. тонн «нашого вугілля, яке російські терористи нам не дають можливості вивезти».

«Що стосується заходів: я зроблю все можливе для того, щоб до Нового року, принаймні, зменшити кількість віялових відключень», — заявив Арсеній Яценюк.

«Ситуація складна, у нас на енергетичному ринку введений надзвичайний стан. Є технічні проблеми в низці енергоблоків. Проте основна причина — це заблоковане постачання вугілля з наших територій і заблоковане постачання вугілля по імпорту», — додав він.

Глава Уряду звернувся до українців із розумінням поставитися до цієї складної ситуації.

Окремо Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості й органів місцевої влади максимально зменшити споживання електроенергії, зокрема, припинити освітлювати реклами, державні будівлі. «У той момент, коли вся країна знаходиться в темряві, у нас по окремих регіонах світлові феєрверки. Це неприпустимо», — наголосив він.

Арсеній Яценюк повідомив, що дав доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості «чітко і щоденно інформувати народ України про те, коли, на яких територіях і на скільки буде відключатися електрична енергія».

Крім того, персонально Міністру Володимиру Демчишину доручено невідкладно вжити заходів щодо зменшення віялових відключень та для рівноцінного відключення всіх територій України, в тому числі тимчасово непідконтрольних українській владі.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини