Під час інтернет-конференції обговорили норми Податкового кодексу України

22 грудня 2014 16
Нещодавно в ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулась чергова інтернет-конференція на тему «Обговорення норм Податкового кодексу України». На питання учасників відповідала виконувач обов’язків начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві Надія Римарська

Як оподатковується продаж невиробничих основних засобів податком на прибуток та податком на додану вартість?

Термін «невиробничі основні засоби» означає необоротні матеріальні активи, які не використовуються в господарській діяльності платника податку (п. 144.3 Податкового кодексу України; ПК).

Відповідно до пункту 146.13 ПК, у разі продажу невиробничих основних засобів сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування статті 146 ПК визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п. 146.14 ПК).

Тобто на операції з продажу або іншого відчуження невиробничих основних засобів поширюються вимоги пункту 146.14 ПК щодо визначення доходу з урахуванням звичайних цін на такі невиробничі основні засоби.

Водночас база оподаткування податком на додану вартість при постачанні основних невиробничих засобів визначається відповідно до пункту 188.1 ПК, а саме — виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК).

Які штрафні санкції передбачено за ненарахування, неутримання та несплату військового збору?

Відповідно до пункту 127.1 ПК, за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє — 75%.

При цьому штрафи, передбачені статтею 127 ПК, не застосовуються у разі самостійного виявлення податковим агентом порушення та виправлення його в наступних податкових періодах протягом звітного року.

Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.

Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме попередження або штраф у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Яким законодавчим документом передбачено з 1 січня 2015 року подачу звітності з ПДВ в електронному вигляді?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII, пункт 49.4 ПК доповнено абзацом такого змісту: «Податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Отже, з 01.01.2015 звітність із ПДВ повинна подаватися до податкової інспекції лише в електронній формі за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль