Головбух

Під час інтернет-конференції обговорили норми Податкового кодексу України

22 грудня 2014
16
Середній бал: 0 із 5

Нещодавно в ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулась чергова інтернет-конференція на тему «Обговорення норм Податкового кодексу України». На питання учасників відповідала виконувач обов’язків начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві Надія Римарська

Як оподатковується продаж невиробничих основних засобів податком на прибуток та податком на додану вартість?

Термін «невиробничі основні засоби» означає необоротні матеріальні активи, які не використовуються в господарській діяльності платника податку (п. 144.3 Податкового кодексу України; ПК).

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Відповідно до пункту 146.13 ПК, у разі продажу невиробничих основних засобів сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування статті 146 ПК визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п. 146.14 ПК).

Тобто на операції з продажу або іншого відчуження невиробничих основних засобів поширюються вимоги пункту 146.14 ПК щодо визначення доходу з урахуванням звичайних цін на такі невиробничі основні засоби.

Водночас база оподаткування податком на додану вартість при постачанні основних невиробничих засобів визначається відповідно до пункту 188.1 ПК, а саме — виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК).

Які штрафні санкції передбачено за ненарахування, неутримання та несплату військового збору?

Відповідно до пункту 127.1 ПК, за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє — 75%.

При цьому штрафи, передбачені статтею 127 ПК, не застосовуються у разі самостійного виявлення податковим агентом порушення та виправлення його в наступних податкових періодах протягом звітного року.

Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.

Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме попередження або штраф у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Яким законодавчим документом передбачено з 1 січня 2015 року подачу звітності з ПДВ в електронному вигляді?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII, пункт 49.4 ПК доповнено абзацом такого змісту: «Податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Отже, з 01.01.2015 звітність із ПДВ повинна подаватися до податкової інспекції лише в електронній формі за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини