Окремі нюанси отримання посвідок на проживання в Україні

22 грудня 2014 17
Зазнав коригувань Тимчасовий порядок розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання

Деяких коригувань зазнав Тимчасовий порядок розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затверджений наказом МВС від 15.07.2013 № 681.

Змінами, зокрема, уточнено коло суб’єктів, які вправі розглядати заяви про оформлення/обмін посвідок на тимчасове/постійне проживання та приймати рішення про видачу або відмову у видачі посвідок. Це Голова ДМС (а в разі його відсутності — заступник Голови ДМС) чи начальник територіального органу або підрозділу ДМС чи його заступник.

Як і раніше, відповідне рішення приймається протягом 7 днів (для посвідки на постійне проживання) і 15 днів (для посвідки на тимчасове проживання) з дати подачі всіх необхідних документів.

Причому для отримання посвідки на тимчасове проживання від іноземців, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування їх праці, замість такого дозволу вимагається додатково подавати ще й трудовий договір (контракт). А для осіб, які мають статус закордонного українця, — трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.

Рішення про видачу або відмову у видачі посвідки, прийняті з порушенням вимог закону, скасовуються наказом Голови ДМС повністю або частково. Посвідки, видані на підставі рішень, які скасовані наказом Голови ДМС, визнаються недійсними та підлягають вилученню.

У свою чергу наказ Голови ДМС про скасування рішення про видачу або відмову у видачі посвідки можна оскаржити до суду.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль