Коли грошові зобов’язання можуть бути виражені в іноземній валюті

23 грудня 2014 37
Мінекономрозвитку відзначило дискусійність та законодавчу неузгодженість щодо питання встановлення ціни внутрішньоукраїнських договорів в еквіваленті іноземної валюти

Мінекономрозвитку відзначило дискусійність та законодавчу неузгодженість щодо питання встановлення ціни внутрішньоукраїнських договорів в еквіваленті іноземної валюти.

Так, Цивільний кодекс України встановлює, що грошове зобов’язання має бути виконане у гривнях. Якщо в зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в інвалюті, сума, що підлягає сплаті в гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу. Але якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або чинним законодавством.

Згідно з Господарським кодексом України грошові зобов’язання можуть бути виражені в інвалюті, лише якщо законодавство дозволяє суб’єктам господарювання проводити розрахунки між собою в інвалюті.

Закон України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI вимагає встановлювати ціни на товари для їх реалізації в Україні, виключно у нацвалюті, якщо інше не передбачено міжнародними угодами, ратифікованими Україною, та постановами КМУ.

Застосування інвалюти при внутрішньодержавному регулюванні тарифів наразі передбачено лише на окремі транспортні послуги (послуги портів, аеропортів, управління повітряним рухом, міжнародні залізничні перевезення), які здебільшого надаються нерезидентам. Адже встановлення тарифів за ці послуги у гривні та постійні курсові коливання можуть негативно позначитись на обсягах експорту транспортних послуг та ЗЕД-зв’язках.

На можливість установлення грошового еквівалента ціни зобов’язань в інвалюті у господарських відносинах указує і судова практика.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль