Податкова реформа — 2015

5 січня 2015 6
Законотворці зменшили кількість податків із 22-х до 9-ти

Законотворці зменшили кількість податків із 22 до 9. Тож тепер до загальнодержавних податків належать:

 • податок на прибуток підприємств;
 • податок на доходи фізичних осіб;
 • ПДВ;
 • акцизний податок;
 • екологічний податок;
 • рентна плата;
 • мито.

До місцевих податків:

 • податок на майно;
 • єдиний податок.

До місцевих зборів:

 • збір за місця для паркування транспортних засобів;
 • туристичний збір.

У свою чергу, груп платників єдиного податку поменшало до чотирьох. А платники ФСП стали єдиноподатниками четвертої групи.

Щодо змін з податку на прибуток

По-перше, з 01.01.2015 оподатковуваний прибуток слід визначати за правилами бухгалтерського обліку. При цьому особи, в яких річний дохід перевищує 20 млн. грн., зобов’язані коригувати фінансовий результат до оподаткування. Інші особи можуть не проводити коригувань, повідомивши про це контролюючий орган у податковій звітності (вперше це можна буде зробити у звітності за 2015 рік). Таким правом платник податку зможе скористатися не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, у кожному з яких виконується критерій щодо розміру доходу.

По-друге, податкову декларацію (у тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків) починаючи зі звіту за 2015 рік слід подавати до 1 червня наступного за звітним року. Зауважимо, що за 2014 рік потрібно звітувати за старими правилами.

По-третє, платниками авансових внесків є особи, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн. (раніше — 10 млн. грн.). А дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначають з червня поточного звітного (податкового) року по травень наступного звітного (податкового) року включно. Знову-таки звертаємо увагу, що в 2015 році авансові внески поки що сплачуємо за старими правилами.

Щодо новацій з ПДВ

По-перше, електронне адміністрування з ПДВ не відмінили, а відтермінували до 01.07.2015. При цьому з 01.02.2015 по 30.06.2015 таке адміністрування діятиме у тестовому режимі.

По-друге, реєстраційний ліміт, при перевищенні якого особа обов’язково набуває статусу платника ПДВ, підвищили з 300 тис. грн. до 1 млн. грн.

По-третє, бюджетне відшкодування відбувається у звичайному порядку: за заявою платника або автоматично.

По-четверте, для підтвердження права на податковий кредит податкову накладну потрібно зареєструвати в ЄРПН. Так само в ЄРПН реєструють податкові накладні при нарахуванні зобов’язань, якщо товари починають використовувати в неоподатковуваних, негосподарських операціях.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль