Головбух

Чи подають звітність суб’єкти ВЕЗ «Крим»

6 січня 2015
34
Середній бал: 0 із 5

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Криму на початок тимчасової окупації, звільняються від обов’язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов’язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення

Чи виникає обов’язок подавати звітність і сплачувати податки у платників податків, які мають податкову адресу (місцезнаходження/місце проживання) на території ВЕЗ «Крим» та обліковуються відповідно до вимог наказу Мінфіну від 14.11.2014 №1127 з ознакою «суб’єкт ВЕЗ «Крим»?

Нормами статті 63 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають усі платники податків. Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Із метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Територіальні органи Міндоходів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя реорганізовано шляхом приєднання до Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області (постанова КМУ «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 06.08.2014 № 311).

Пунктами 3, 4 наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 14.11.2014 № 1127 визначено, що до Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється переведення платників податків, які на момент набрання чинності цим наказом мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України.

Платники податків, які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються з ознакою «суб’єкт вільної економічної зони «Крим».

Що стосується порядку подання звітності та сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску платниками податків, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території ВЕЗ «Крим», то такі особливості визначаються Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VІІ.

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов’язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов’язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення.

Водночас платники податків не позбавлені права на добровільну сплату податків без відповідної реєстрації на іншій території України як резидент України.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини