Головбух

Основні питання ПДВ розглянули на семінарі

8 січня 2015
12
Середній бал: 0 із 5

Нещодавно в ДПІ у м. Рівне відбувся черговий семінар для платників податків. Пропонуємо вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків

За який період слід подавати нову форму декларації з ПДВ, затверджену наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966?

Нова форма декларації з податку на додану вартість і Порядок її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 966 та набувають чинності з 1 грудня 2014 року. Подається декларація до контролюючого органу за грудень 2014 року та перший квартал 2015 року.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Які умови обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 2015 року?

Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ з 1 січня 2015 року підлягатимуть особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ.

Як формуватимуть Реєстр фізичних осіб — волонтерів АТО?

Реєстр волонтерів антитерористичної операції формується та ведеться Державною фіскальною службою України, та оприлюднюється на її офіційному веб-сайті.

Для включення до Реєстру волонтерів АТО благодійник — фізична особа подає заяву, копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта, довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності.

Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.

Витребування інших відомостей та документів, не зазначених вище, забороняється.

Чи зміняться строки та механізм сплати податку на додану вартість у разі запровадження його електронного адміністрування?

Строки для сплати податку на додану вартість до бюджету залишаються незмінними: протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації.

А механізм його сплати зміниться. Зокрема, для перерахування сум податку, зазначених у податкових деклараціях, ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку надсилає Казначейству реєстр платників ПДВ, у якому зазначаються: дані платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

На підставі таких реєстрів Казначейство, перераховує суми ПДВ до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників з їх електронних ПДВ-рахунків.

Якщо коштів на електронному ПДВ-рахунку буде недостатньо для сплати сум ПДВ до бюджету, тоді платник зобов’язаний перерахувати необхідні кошти з власного поточного рахунку на електронний ПДВ- рахунок.  

Яку форму податкової накладної потрібно застосовувати з 1 січня 2015 року?

Із 01.01.2015 проводиться виписка податкових накладних лише в електронному вигляді за формою, передбаченою наказом Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014 № 957 зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1129.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини