Оновлено регламент засвідчення форс-мажору

8 січня 2015 14
Оновлено Регламент засвідчення форс-мажорних обставин, у якому переглянуто визначення форс-мажорних обставин та компетенцію ТПП України і регіональних ТПП у їх засвідченні

Оновлено Регламент засвідчення форс-мажорних обставин, у якому переглянуто визначення форс-мажорних обставин та компетенцію ТПП України і регіональних ТПП у їх засвідченні. Зазнали змін і форми заяв про засвідчення форс-мажору за договірними та податковими зобов’язаннями (у тому числі для списання безнадійного податкового боргу).

Нова редакція Регламенту, на відміну від попередньої, передбачає можливість звернення за засвідченням форс-мажору не лише для юридичної, але й для фізичної особи. Відповідна заява фізособи подається за її підписом особисто або за її дорученням — довіреною особою.

При цьому у заяві тепер вимагається зазначати ще й контакти заявника (телефони, е-mail) та бажаний спосіб отримання сертифіката (особисто, через уповноважену особу, кур’єрською чи звичайною поштою тощо). Раніше ж сертифікат видавався лише наручно.

Також із 10 до 7 робочих днів скорочено строк розгляду заяви про засвідчення форс-мажору для суб’єктів господарювання. Для фізособи такий строк не перевищуватиме 21 робочий день із дня звернення.

Засвідчення форс-мажору є платним для всіх заявників, окрім суб’єктів малого підприємництва. Але останні при поданні заяви разом із вказаними у ній документами, додатково мають надати документи, що підтверджують їх статус як суб’єкта малого підприємництва.

Водночас у новому Регламенті вже відсутні положення про можливість оскарження виданих сертифікатів та відмови у їх видачі.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль