Головбух

Нерухомість фізособи знаходиться на території ВЕЗ «Крим»: як сплатити податок на нерухоме майно

9 січня 2015
18
Середній бал: 0 із 5

Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб — власників житлової нерухомості здійснює контролюючий орган за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості

Як задекларувати (обчислити) та сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізособі, яка проживає на материковій частині території України, за об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у її власності та знаходяться на території ВЕЗ «Крим»?

Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VІІ (далі — Закон № 1636) визначає особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України згідно зі статтею 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207 та врегульовує інші аспекти правових відносин між фізичними та юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Пунктом 5.10 статті 5 Закону № 1636 передбачено, що фізична особа, яка має податкову адресу на іншій території України ніж ВЕЗ «Крим», зобов’язана задекларувати об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у її власності та знаходяться на території ВЕЗ «Крим», з метою:

  • визначення загальної бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до пункту 265.3 Податкового кодексу України (ПК);
  • отримання пільг із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до пункту 265.4 ПК.

Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб — власників житлової нерухомості здійснює контролюючий орган за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості за ставками, встановленими за рішенням сільських, селищних або міських рад у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (пп. 265.7.1 ПК).

Згідно з підпунктом 265.7.3 ПК, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою зі сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (пп. 265.9 ПК).

Інформацію про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оприлюднено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини