Внески до статутного капіталу до держреєстрації відповідних змін до статуту є безповоротною фіндопомогою

9 січня 2015 23
Кошти, отримані підприємством від учасників як додаткові внески, до моменту здійснення держреєстрації змін до установчого документу не можуть бути визнані прямою інвестицією в емітовані таким підприємством корпоративні права

Кошти, отримані підприємством від учасників як додаткові внески, до моменту здійснення держреєстрації змін до установчого документу (статуту), в якому й містяться відомості щодо розміру та порядку внесення вкладів до статутного капіталу, не можуть бути визнані прямою інвестицією в емітовані таким підприємством корпоративні права. А тому визнано правомірним віднесення податковим органом зазначених коштів до складу доходів підприємства.

Зокрема, статтею 7 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII (далі — Закон № 1576) передбачено, що товариство зобов’язане у 5-денний строк повідомити орган, що провів реєстрацію про зміни, які сталися в установчих документах, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

Відповідно до частини 3 статті 87 Господарського кодексу України, яка кореспондуються з положеннями Закону № 1576, рішення товариства про зміну розміру статутного капіталу набирає чинності з дня їх внесення до державного реєстру.

Як було встановлено судами, статутний капітал підприємства згідно з його установчими документами не був сформований. Зміни щодо формування статутного капіталу підприємства до установчих документів на дату поповнення статутного фонду не вносились.

Отже, отримані підприємством кошти є безповоротною фінансовою допомогою, а відтак підлягають включенню до складу доходів.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль