Головбух

ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість»

16 січня 2015
28
Середній бал: 0 із 5

На веб-порталі ДФС розміщено проект наказу «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» та аналіз впливу цього регуляторного акта

На веб-порталі ДФС розміщено проект наказу «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі — Проект) та аналіз впливу цього регуляторного акта.

Проект розроблено з метою забезпечення реалізації вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Проектом передбачається вирішити такі питання з реєстрації платників ПДВ:

1) скорочення строку реєстрації платника ПДВ у контролюючому органі з 5-ти до 3-х робочих днів від дня надходження реєстраційної заяви (нова редакція п. 183.9 Податкового кодексу України; ПК);

2) визначення дати реєстрації особи як платника ПДВ за правилами, встановленими пунктом 183.9 ПК у новій редакції;

3) реєстрація платника ПДВ за новими правилами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, групами і ставками єдиного податку, що передбачають або не передбачають сплату податку на додану вартість (зміни до пп. 291.4, 293.3, 293.8, 298.1.5 ПК).

Так, замість шести груп платників єдиного податку запроваджено чотири групи (перша та друга групи — для фізичних осіб — підприємців, третя група — для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, четверта — для сільськогосподарських товаровиробників).

Реєстрація таких осіб здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування з урахуванням положень статті 293 ПК, відповідно до яких:

  • ставкою єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 2%;
  • ставкою єдиного податку, що не передбачає сплати податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 4%.

Платник єдиного податку четвертої групи реєструється платником ПДВ (у тому числі як суб’єкт спеціального режиму оподаткування) за загальними правилами незалежно від дати переходу на сплату єдиного податку, встановленого для четвертої групи. Реєстраційна заява подається у строки, встановлені для обов’язкової або добровільної реєстрації.

Питання, які пропонується врегулювати, поширюються на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Зауваження та пропозиції до Проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом двох тижнів на адресу розробника (04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент реєстрації платників та електронних сервісів, e-mail: oblik@minrd.gov.ua), а також Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11).

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини