Додатковий імпортний збір і наслідки для імпортерів

16 січня 2015 30
Встановлено порядок оподаткування товарів додатковим імпортним збором та його ставки

Законами України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» від 28.12.2014 № 73-VIII (далі — Закон № 73) та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу» від 28.12.2014 № 74-VIII  (далі — Закон № 74) запроваджено додатковий імпортний збір.

Так, Законом № 74 внесено зміни до Митного кодексу України (МК), а Закон № 73 встановив порядок оподаткування товарів додатковим імпортним збором та його ставки.

Чи наберуть чинності зазначені норми, залежить від результатів консультацій Кабінету Міністрів України з міжнародними фінансовими організаціями. Отже, до офіційного опублікування рішення Кабміну додатковий імпортний збір не застосовується.

Щодо об’єкту оподаткування додатковим імпортним збором.

Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю. Тобто тарифні пільги, що застосовуються відповідно до міжнародних угод до ввізного мита, не застосовуватимуться до додаткового імпортного збору.

Об’єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари:

  • митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі митної території України підприємствами;
  • що ввозяться (пересилаються) на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню митними платежами відповідно до розділу XII МК, а також розділів V та VI Податкового кодексу України (ПК), крім життєво необхідних товарів.

Зауважимо, що перелік життєво необхідних товарів визначено статтею 5 Закону № 74.

Ставки додаткового імпортного збору:

  • 10% — для товарів, що класифікуються у товарних групах 1–24 згідно з УКТЗЕД (тварини, рослини, продукція з них, а також харчові продукти, алкоголь і тютюн);
  • 5% — для товарів, що класифікуються у товарних групах 25–97 згідно з УКТЗЕД (усі інші товари);
  • 10% — для всіх товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами та підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 МК.

Базою оподаткування податком на додану вартість для товарів, що ввозяться на митну територію України, відповідності до підпункту 190.1 ПК, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III МК, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті та включаються до ціни товарів.

Враховуючи те, що Законом № 74 вносяться зміни до статті 271 МК, якими додатковий імпортний збір віднесено до особливих видів мита, АППУ робить висновок, що і цей збір ввійде до бази оподаткування податком на додану вартість. Отже, загальний розмір оподаткування товарів при ввезенні збільшиться на 12% для товарів 1–24 групи згідно з УКТЗЕД, на 6% — для всіх інших товарів, а при ввезенні товарів громадянами, у розмірах, що підлягають оподаткуванню, взагалі, становитиме 44% від частини їх сумарної фактурної вартості, обчисленої згідно з вимогами МК.

У кінцевому результаті це призведе до збільшення вартості всіх імпортованих товарів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль