Головбух

Рада має намір прийняти нову редакцію закону про підтримку малого та середнього бізнесу в Україні

17 січня 2015
18
Середній бал: 0 із 5

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні (№ 1256). За це рішення проголосували 242 народні депутати із 325 зареєстрованих у сесійній залі.

Метою законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці, є реалізація ключових рекомендацій Європейського Союзу, визначених Індексом політики щодо МСП-2012 у країнах Східного партнерства, про:

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

  • створення сприятливого правового середовища для формування та реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва;
  • підвищення ефективності консультацій між державним і приватним секторами шляхом зміцнення представництва інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Відповідно, було запропоновано прийняти нову редакцію Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні». Основними напрямами державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні є, зокрема:

  • дерегуляція підприємницької діяльності, періодичне оцінювання і планомірне скорочення регуляторних витрат суб’єктів малого та середнього підприємництва на виконання положень регуляторних актів;
  • спрощення процедур оформлення початку, здійснення та припинення підприємницької діяльності;
  • забезпечення і вдосконалення функціонування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, встановленою Податковим кодексом України.

Серед основних напрямів політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва на місцевому рівні:

  • дерегуляція підприємницької діяльності та зменшення регуляторних витрат суб’єктів малого і середнього підприємництва на виконання положень регуляторних актів, виданих місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
  • організація навчально-освітньої підтримки громадян, які бажають розпочати власну справу, самозайнятих осіб, суб’єктів малого і середнього підприємництва;
  • інформаційне забезпечення розвитку підприємництва, спрощення процедур оформлення початку, здійснення та припинення підприємницької діяльності.

Окрім цього, зокрема, з метою забезпечення ефективності реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва при Верховній Раді України пропонується утворити Національну раду з питань конкурентоспроможності і підприємництва, а також Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України, яка є головним консультативно-дорадчим і допоміжним органом, що забезпечує і координує участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва.

Участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва забезпечують консультативно-дорадчі, допоміжні органи у зазначеній сфері, громадські об’єднання, торгово-промислові палати, інші неурядові організації, які представляють інтереси суб’єктів малого і середнього підприємництва. Передбачається, зокрема, проведення консультацій із громадськістю у формі публічних громадських обговорень, вивчення громадської думки під час формування і реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, розробці та виконанні загальнодержавних, регіональних і місцевих програм у зазначеній сфері.

Дія цього документу поширюється на суб’єктів малого і середнього підприємництва незалежно від форми власності. Дія цього Закону не поширюється на страхові компанії, банки, ломбарди, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють обмін іноземної валюти, є виробниками та/або імпортерами підакцизних товарів. Положення документа про державну підтримку суб’єктів малого і середнього підприємництва поширюються на суб’єктів господарської діяльності, які відповідають критеріям, встановленим частиною третьою статті 55 Господарського кодексу України.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини