Літня кухня та погреб оподатковуватимуться за ставками, вдвічі меншими, ніж будинок

19 січня 2015 29
Із 1 січня 2015 року внесені зміни до порядку оподаткування нерухомості

Із 1 січня 2015 року внесені зміни до порядку оподаткування нерухомості.

Відповідно до внесених змін, оподатковуватись буде не лише загальна площа об’єктів житлової нерухомості, а й нежитлової нерухомості, що викликає великий резонанс у суспільстві.

Нововведення передбачають, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням місцевих чиновників залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, за 1 кв. метр бази оподаткування — 24,38 грн. (пп. 265.5.1 Податкового кодексу України; ПК).

Окрім цього, пункт 33 підрозділу 10 ПК зазначає, що на 2015 рік ставки податку, встановлені міськими обранцями для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не можуть перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості — 12,18 грн.

Із 2015 року до ПК внесено визначення поняття об’єктів нежитлової нерухомості та їх перелік.

Об’єкти нежитлової нерухомості — це будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду (п.14.1.129¹ ПК).

До об’єктів нежитлової нерухомості віднесено офісні, готельні та торговельні приміщення, промислові будівлі та склади, гаражі,господарські (присадибні) будівлі, будівлі для публічних виступів, інші будівлі.

Тобто з 2015 року під оподаткування податком на нерухомість потрапляють господарські (присадибні) будівлі — допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

Порядок оподаткування такої нерухомості невисвітлений, однозначної відповіді щодо нього законотворці не дають. Оподаткування таких пригосподарських будівель у першу чергу «вдарить» по мешканцях сіл і селищ.

Зверніть увагу, що з визначеного переліку (п. 14.1.129¹ ПК) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нерухомість, яка розташована в зонах відчуження, та нерухомість, яка використовується в діяльності малого та середнього бізнесу в МАФах та на ринках.

Для фізичних осіб у 2015 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, буде нараховуватися за базовий період 2014 рік, тобто по ставках та пільгах, які застосовувалися при розрахунку податку в 2014 році.

Розраховуватиметься податок так:

  • за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки; 
  • за період з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки.

Із метою формування Реєстру платників податку на нерухоме майно громадяни можуть здійснювати звірку з контролюючим органом щодо відомостей про свої об’єкти нерухомості до 31 грудня 2015 року (включно). Така звірка проводиться на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти нерухомості за місцем проживання (реєстрації) власника нерухомості.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль