Головбух

Літня кухня та погреб оподатковуватимуться за ставками, вдвічі меншими, ніж будинок

19 січня 2015
29
Середній бал: 0 із 5

Із 1 січня 2015 року внесені зміни до порядку оподаткування нерухомості

Із 1 січня 2015 року внесені зміни до порядку оподаткування нерухомості.

Відповідно до внесених змін, оподатковуватись буде не лише загальна площа об’єктів житлової нерухомості, а й нежитлової нерухомості, що викликає великий резонанс у суспільстві.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Нововведення передбачають, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням місцевих чиновників залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, за 1 кв. метр бази оподаткування — 24,38 грн. (пп. 265.5.1 Податкового кодексу України; ПК).

Окрім цього, пункт 33 підрозділу 10 ПК зазначає, що на 2015 рік ставки податку, встановлені міськими обранцями для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не можуть перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості — 12,18 грн.

Із 2015 року до ПК внесено визначення поняття об’єктів нежитлової нерухомості та їх перелік.

Об’єкти нежитлової нерухомості — це будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду (п.14.1.129¹ ПК).

До об’єктів нежитлової нерухомості віднесено офісні, готельні та торговельні приміщення, промислові будівлі та склади, гаражі,господарські (присадибні) будівлі, будівлі для публічних виступів, інші будівлі.

Тобто з 2015 року під оподаткування податком на нерухомість потрапляють господарські (присадибні) будівлі — допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

Порядок оподаткування такої нерухомості невисвітлений, однозначної відповіді щодо нього законотворці не дають. Оподаткування таких пригосподарських будівель у першу чергу «вдарить» по мешканцях сіл і селищ.

Зверніть увагу, що з визначеного переліку (п. 14.1.129¹ ПК) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нерухомість, яка розташована в зонах відчуження, та нерухомість, яка використовується в діяльності малого та середнього бізнесу в МАФах та на ринках.

Для фізичних осіб у 2015 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, буде нараховуватися за базовий період 2014 рік, тобто по ставках та пільгах, які застосовувалися при розрахунку податку в 2014 році.

Розраховуватиметься податок так:

  • за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки; 
  • за період з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки.

Із метою формування Реєстру платників податку на нерухоме майно громадяни можуть здійснювати звірку з контролюючим органом щодо відомостей про свої об’єкти нерухомості до 31 грудня 2015 року (включно). Така звірка проводиться на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти нерухомості за місцем проживання (реєстрації) власника нерухомості.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини