Як має вирішуватися конфлікт інтересів при митному оформленні товарів

20 січня 2015 24
За наявності конфлікту інтересів при митному оформленні товарів контролюючі органи повинні дотримуватися принципу презумпції правомірності рішення платника податків

За наявності конфлікту інтересів при митному оформленні товарів контролюючі органи повинні дотримуватися принципу презумпції правомірності рішення платника податків. Тобто якщо є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Причому застосування вказаного принципу презумпції правомірності може мати місце навіть після завершення перевірки контролюючим органом платника податків та складання в установленому порядку акта такої перевірки.

Зазначене обумовлено тим, що в ході перевірки платника податків контролюючий орган не приймає обов’язкових для платника податків рішень, а лише здійснює вивчення діяльності підприємства. А у випадку виявлення порушень вимог законодавства фіксує їх в акті перевірки.

Отже, рішення, які приймаються контролюючими органами на підставі акта перевірки, мають прийматися з дотриманням принципу презумпції правомірності.

Водночас питання про наявність суперечностей між актами законодавства однакової юридичної сили має вирішуватися виходячи із загальновизнаних принципів права, згідно з якими спеціальний акт має переважну силу над загальним, а прийнятий пізніше — над попереднім.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль