Роз’яснення ДФС щодо сплати акцизного податку з роздрібного продажу

21 січня 2015 36
Фіскальна служба надала роз’яснення щодо сплати акцизного податку з роздрібного продажу

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо сплати акцизного податку з роздрібного продажу.

Зокрема, запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Підпунктом 215.3.10 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що для підакцизних товарів, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості підакцизних товарів (з ПДВ), у розмірі 5%.

Тож акцизний податок за ставкою 5% сплачується починаючи з 01.01.2015 незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, оскільки у ПК передбачена єдина ставка 5%.

Оскільки, відповідно до підпункту 14.1.4 ПК, акцизний податок — це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), то:

  • база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг з ПДВ включає загальнодержавні податки та збори (у т. ч. акцизний податок);
  • базою оподаткування акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів.

Із метою забезпечення єдиного підходу до застосування зазначених норм ПК у листі ДФС також надано обчислення граничної роздрібної ціни тютюнових виробів.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль