Що нового у справлянні акцизного податку

22 січня 2015 22
Податківці виділили основні змінені норми щодо справляння акцизного податку

Податківці виділили основні змінені норми щодо справляння акцизного податку.

Розширення групи підакцизних товарів за рахунок віднесення до підакцизних — електричної енергії, з одночасним скасуванням збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками.

Пропорційне збільшення ставок акцизного податку на нафтопродукти (бензин, дизпаливо, скраплений газ) за рахунок скасування малоефективних із точки зору адміністрування податків і зборів (екологічного податку (з палива), збору за першу реєстрацію транспортного засобу).

Скасування збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Запровадження сплати акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів).

Відновлення справляння акцизного податку з автомобілів, переобладнаних із вантажних на легкові. Платниками є особи, які ввозять непідакцизні (вантажні) транспортні засоби без сплати акцизу, а потім переобладнують їх на легкові автомобілі, з яких повинен сплачуватися акциз. З урахуванням принципу рівності всіх платників перед законом та нейтральності оподаткування, сплата акцизу з переобладнаних автомобілів ставитиме в рівні умови оподаткування як виробників та імпортерів легкових автомобілів, які сплачують акцизний податок, так і тих, хто  ввозить непідакцизні транспортні засоби і в подальшому, після переобладнання в легкові автомобілі, користується ними без сплати акцизу.

Встановлення єдиної ставки акцизного податку на сигарети з фільтром та без фільтру (норма сприятиме виконанню умов Директив ЄС щодо ставок акцизного податку на тютюнові вироби).

Запровадження електронної форми подання декларації про максимальні роздрібні ціни на сигарети, що сприятиме спрощенню подання звітності для виробників та імпортерів тютюнових виробів.

Утворення акцизних складів на підприємствах, що виробляють нафтопродукти, паливо моторне альтернативне та скраплений газ. Ця норма набирає чинності з 1 квітня 2015 року.

Віднесення пива до алкогольних напоїв. Ця норма набирає чинності з 1 липня 2015 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль