Застосування РРО у 2015 році: зміни та нововведення

26 січня 2015 22
Визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок при здійсненні розрахунків

Із 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71-VIII), яким унесено, зокрема, зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

Так, платники єдиного податку першої груші не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО), а платники єдиного податку другої та третьої груп не застосовують РРО лише при здійсненні діяльності па ринках, при продажу товарів роздрібної торговельної мережі, через засоби пересувної мережі. У решті випадків застосування реєстраторів є обов’язковим.

Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку третьої групи — з  1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи — з 1 січня 2016 року.

Згідно з нормами Закону № 71-VIII, платники єдиного податку другої та третьої груп які з 01.01.2015 до 30.06.2015 включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку їх застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок із питань дотримання порядку застосування РРО.

Окрім цього, до 01.01.2016 використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 01.01.2015, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку лише інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Із 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

Окрім цього, визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок при здійсненні розрахунків.

Так, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, дозволяється не застосовувати РРО у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому) порядку. У разі надання підприємствами послуг, розрахунки за які здійснюються в готівковій формі, розрахункові операції необхідно проводити із застосуванням реєстратора.

Реєстратори розрахункових операцій необхідно застосовувати при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу. Обов’язковим також є застосування реєстраторів при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Проте тимчасово, до 1 липня 2015 року, суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення:

  • у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
  • при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо ці операції викопуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків із приймання готівки для подальшого її переказу;
  • при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Тобто в разі недотримання суб’єктами господарювання вимог щодо обов’язкового застосування реєстраторів у перелічених вище випадках фінансові санкції можуть застосовуватися лише з 01.07.2015.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль