Головбух

Застосування РРО у 2015 році: зміни та нововведення

26 січня 2015
22
Середній бал: 0 із 5

Визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок при здійсненні розрахунків

Із 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71-VIII), яким унесено, зокрема, зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

Так, платники єдиного податку першої груші не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО), а платники єдиного податку другої та третьої груп не застосовують РРО лише при здійсненні діяльності па ринках, при продажу товарів роздрібної торговельної мережі, через засоби пересувної мережі. У решті випадків застосування реєстраторів є обов’язковим.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку третьої групи — з  1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи — з 1 січня 2016 року.

Згідно з нормами Закону № 71-VIII, платники єдиного податку другої та третьої груп які з 01.01.2015 до 30.06.2015 включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку їх застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок із питань дотримання порядку застосування РРО.

Окрім цього, до 01.01.2016 використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 01.01.2015, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку лише інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Із 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

Окрім цього, визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок при здійсненні розрахунків.

Так, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, дозволяється не застосовувати РРО у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому) порядку. У разі надання підприємствами послуг, розрахунки за які здійснюються в готівковій формі, розрахункові операції необхідно проводити із застосуванням реєстратора.

Реєстратори розрахункових операцій необхідно застосовувати при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу. Обов’язковим також є застосування реєстраторів при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Проте тимчасово, до 1 липня 2015 року, суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення:

  • у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
  • при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо ці операції викопуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків із приймання готівки для подальшого її переказу;
  • при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Тобто в разі недотримання суб’єктами господарювання вимог щодо обов’язкового застосування реєстраторів у перелічених вище випадках фінансові санкції можуть застосовуватися лише з 01.07.2015.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини