До 50% знижено кворум для проведення загальних зборів АТ

29 січня 2015 44
З’явився текст Закону про зниження кворуму, необхідного для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50%

З’явився текст Закону про зниження кворуму, необхідного для проведення загальних зборів акціонерного товариства (АТ), з 60% до 50%. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI.

Нагадаємо, що нині законодавством України встановлена вимога щодо визнання правомочності загальних зборів АТ (кворуму) лише за умови, коли у зборах беруть участь акціонери, що володіють в сукупності не менш як 60% акцій, що голосують. Це дає можливість власникам, які сукупно володіють від 40% до 50% акцій, навмисно блокувати проведення загальних зборів. Це в результаті призводить до свідомого затягування в ухваленні важливих рішень акціонерами, а також до зловживання та порушення корпоративних прав та інтересів більшості акціонерів.

Згідно ж зі змінами загальні збори АТ матимуть кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50% голосуючих акцій.

Крім того, уточнено особливості визначення кворуму загальних зборів для АТ, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій. Загальні збори таких АТ також уважатимуться правочинними за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50% акцій, що голосують.

Для АТ з часткою держави закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, для приватних АТ — з 01.01.2016.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль