Адміністрування майнових податків по-новому

4 лютого 2015 46
Фіскальна служба надала роз’яснення щодо адміністрування майнових податків — транспортного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо адміністрування майнових податків — транспортного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Установлено, що платниками транспортного податку є фізособи та юрособи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування згідно з підпунктом 267.2.1 Податкового кодексу України.

До затвердження форми податкової звітності платникам транспортного податку — юрособам запропоновано до 20.02.2015 задекларувати об’єкти оподаткування, використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом МДЗ від 05.12.2013 № 767.

Назву «Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів» потрібно замінити на «Розрахунок транспортного податку», у колонці 5 «Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні» зазначити «Рік випуску транспортного засобу», у колонці 8 «Сума збору» ― «Ставка транспортного податку».

За потреби платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, складене довільної форми, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подають з поясненням мотивів його подання.

Із 01.01.2015 оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізосіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію.

Отже, у 2015 році фізособам — платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок за 2014 рік нараховуватимуть у такому порядку:

  • у період з 1 січня по 31 березня 2014 року — із житлової площі;
  • з 1 квітня по 31 грудня 2014 року — із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

Юрособи — платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2015 році обчислюватимуть суму податку за поточний рік за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль