Відображення акцизного податку в чеках РРО

5 лютого 2015 36
ДФС України розробила порядок відображення акцизного податку в чеках РРО

ДФС України розробила порядок відображення акцизного податку в чеках реєстраторів розрахункових операцій.

У зв’язку з тим, що у частини реєстраторів, внесених до Державного реєстру РРО до 1 січня 2015 року, не передбачено механізм розрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, у таких РРО дозволяється використовувати для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5% збору, розробленого виробником (постачальником) даних моделей РРО.

Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, цей механізм може бути використаний для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Якщо підібрати відповідне значення під час програмування додаткового збору — реєстратор розрахункових операцій буде коректно виконувати облік акцизного податку.

Наприклад, якщо ціна товару без ПДВ становить 100 грн., ПДВ — 20 грн., а акцизний податок за ставкою 5% — 6 грн., то фактична роздрібна ціна цього товару складає 126 грн. Форма чека:

ТОВАР 126,00 А
СУМА 126,00
ПДВ А=20% 20,00
Акцизний податок 5% 6,00
А=6%


Для того, щоб у сумі акцизного податку в розмірі 5% коректно враховувався податок на додану вартість, допускається і необхідно встановити значення акцизного податку 6%. У тих випадках, коли значення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів відрізнятиметься від 5%, відповідне значення додаткового збору може буде розраховане за формулою:

ДЗ=(100+ПДВ)*АКЦИЗ /100,

де ДЗ — значення додаткового збору у відсотках, яке необхідно запрограмувати;

ПДВ — значення податку на додану вартість у відсотках;

АКЦИЗ — значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів у відсотках.

Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:

ТОВАР 126,00 А
СУМА 126,00
ПДВ *А 20.00% 20,00
АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК *Б 5.00% 6,00


Для РРО, у яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, дозволяється для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів використовувати окремий віртуальний товар, який повинен мати назву «дод. акциз 5%», відноситься до податкової групи, яка не є об’єктом оподаткування, а ціна такого товару повинна дорівнювати 5% від вартості реального підакцизного товару. Цей віртуальний товар не повинен враховуватись при веденні обліку товарних запасів на складах та/або за місцем реалізації. Такий чек повинен мати форму:

ТОВАР 120,00 А
ДОД. АКЦИЗ 5% 6,00 Д
СУМА 126,00
ПДВ А=20.00% 20,00
БЕЗ ПДВ Д (*)

Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.

Для суб’єктів господарювання, які не є платниками ПДВ, при використанні РРО, у яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може використовуватись така форма чека:

ТОВАР 120,00 Д
ДОД. АКЦИЗ 5% 6,00 Д
СУМА 126,00
БЕЗ ПДВ Д (*)

Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль